Paradite mot i nxehtë, pasdite parashikohen reshje shiu

Paradite mot i nxehtë, pasdite parashikohen reshje shiu

Në mëngjes po mban mot me diell dhe shumë i ngrohtë.

Pasdite pritet të ketë destabilizim të motit dhe të shfaqen reshje lokale të shiut. Temperaturat vazhdojnë të jenë të larta dhe sillen nga 30 deri në 38 gradë celsisus.