Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë erë e lehtë perëndimore dhe veriperëndimore. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 25 deri 35 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë jostabil dhe paralajmërohen reshje të shiut dhe rënie të temperaturave për 6 deri 8 gradë celcius.