​Sulmon fizikisht policin, arrestohet një person në Prizren

​Sulmon fizikisht policin, arrestohet një person në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person i cili i kishte penguar dy zyrtarë policorë në kryerje të detyrës dhe kanë sulmuar fizikisht njërin prej tyre i cili ka pësuar lëndime të lehta.

Si pasojë e sulmit zyrtari policor ka pranuar tretman mjekësor, por edhe të dyshuarit ju ka ofruar tretmani mjekësor.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.