Tërmeti shkund sërish jugun e Shqipërisë, ja epiqendra

Tërmeti shkund sërish jugun e Shqipërisë, ja epiqendra

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Krahes, me thellësi 12 km.

 

Kujtojmë se javët e fundit, një nga qytetet e vendit që është prekur dhe dëmtuar nga tërmetet ka qenë fshati Floq në Korçë, i cili është lëkundur shumë herë nga tërmete të forta me dëmtime serioze të dhjetëra banesave.

Termet