Moti sot në Shqipëri, me kthjellime dhe vranësira të pakta

Moti sot në Shqipëri, me kthjellime dhe vranësira të pakta

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë nga Kontinentale të cilat sollën rënie të temperaturave në Shqipëri.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Era do të  jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore  11/27°C

Zonat e  ulëta  15/31°C

Zonat  bregdetare 18/30°C


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare