Coutinho i hap derën Liverpoolit

Coutinho i hap derën Liverpoolit

Ylli i Barcelonës, Philippe Coutinho i ka hapur derën një rikthimi te tij në Liverpool.

Barcelona e ka informuar agjentin e Coutinhos, Kia Joorabchian këtë javë se ata e kanë plan ta shesin brazilianin.

Mediet spanjolle thonë se Coutinho e ka pranuar kërkesën për t’u larguar dhe preferon një rikthim te Liverpooli.        

Parisi është në kontakt me Joorabchian për brazilianin, mirëpo për Coutinhon prioritet janë “The Reds”. Barcelona kanë kërkuar për lojtarin 100 milionë euro.