Gjakova fiton me IPPON çerekfinalen kundër bullgares, kalon në gjysmëfinale

Gjakova fiton me IPPON çerekfinalen kundër bullgares, kalon në gjysmëfinale

Nora Gjakvoa ka siguruar një vend në mesin e katër më të mirave në Grand Prix Budapest.

Gjakova në këtë turne garon në kategorinë deri në 57 kilogramë dhe deri më tani ka pasur paraqitje fantastike.

Në dy duelet e para, Gjakova mposhti xhudisten ruse Dzhigaros dhe atë nga Bregu i Fildishtë, Dabonne.

Në fazën çerekfinale, kosovarja kishte përballë xhudisten nga Bullgaria, Ivelina Ilieva.

Edhe këtë ndeshje Gjakova arriti ta fitonte, duke triumfuar me IPPON. Në gjysmëfinale ajo përballet me Miryam Roper/Lajmi.net/