Moti sot në Maqedoninë e Veriut, i freskët dhe me diell e vranësira mesatar

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, i freskët dhe me diell e vranësira mesatar

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë më i freskët, por me diell me vranësira mesatare. Pasdite do të bjerë shi dhe do të ketë bubullima. Do të fryjë erë veriore.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 dhe 17 gradë, ndërsa ajo ditore do të arrijë nga 20 deri në 29 gradë. UV-indeksi do të jetë 8.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm me temperaturë deri më 28 gradë.

Ditë të mbarë!