Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për sot do të nisë i kthjellët në të gjithë territorin.

Vranësirat do të behën prezente në orët e mesditës dhe pasdites duke u pasuar nga reshje shiu te karakterit lokal përgjatë relieveve malore.               Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Veri 1-10m/s.  Valëzimi në det, do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: