Naomi Campbell ka zbuluar ritualet që i praktikon në jetë

Naomi Campbell ka zbuluar ritualet që i praktikon në jetë

Si një supermodele me një karrierë që përfshin më shumë se tre dekada, Naomi Campbell kaloi shumë kohë në aeroplan.

Prandaj, nuk është çudi që ajo të zhvillojë një rutinë mjaft të rregullt përpara fluturimit.

Në kanalin e saj “Të qenit Naomi” në YouTube, panterët e zinj, siç e quajnë ndryshe, zbulon ritualet e rregullta fluturuese dhe detajet janë, siç thonë shumë, shumë bizare. “Më pëlqen të jem në ajër, më pëlqen të jem kudo, por jo kudo në të njëjtën kohë”, tha Naomi.

Gjërat bëhen interesante pasi bukuroshja zë një vend të klasës së biznesit në fluturimin “Qatar Airways” nga Nice në Doha dhe fillon përgatitjet për ngritje.

Në pizhame të mëndafshit, Naomi tërheq një palë dorashka të disponueshme nga çantat e udhëtimit të saj, Louis Vuitton dhe preparatet antibakteriale.

“Pastroni gjithçka që mund të prekni”, thotë ajo, para se të fshijë çdo centimetër të ulëses së saj, rripin e sigurisë, tavolinën, televizorin, kontrollin e largët dhe dritaren.

Edhe pse disa mund të duken ekstreme, një yll i lindur në Londër beson se kjo rutinë rigoroze ka bërë që të ketë një shëndet për zili.

“Kjo është ajo që bëj në çdo aeroplan para se të nisemi, nuk më intereson se çfarë mendojnë njerëzit për mua, është për shëndetin tim, udhëtoj shumë dhe nuk mund të sëmurem, mendoj se rutina ime e vogël më ndihmon vërtet”, tha Campbell.

Ndryshe, në fund të videos, bukuroshja vendos një maskë fytyre mbi gojën e saj pasi që nuk dëshiron të marr bakteret që lirojnë pasagjerët e tjerë.