Dzeko dëshiron të transferohet tek Interi, por...

Dzeko dëshiron të transferohet tek Interi, por...

Sulmuesi i Romes, Edin Dzeko, dëshiron të transferohet te gjiganti italian, Inter.

Boshnjaku është duke u munduar të transferohet në “San Siro”, mirëpo problemi  qëndron te paratë.

Roma ka kërkuar 20 milionë euro, ndërsa Interi është i gatshëm të paguajë 11 milionë euro dhe jo më shumë.       

Mediat italiane thonë se gjatë këtyre ditëve drejtuesit e të dy klubeve do të takohen për të biseduar për të ardhmen e boshnjakut.