Trippier pranë transferimit në AtleticoMadrid

Trippier pranë transferimit në AtleticoMadrid

Kieran Trippier është shumë pranë kalimit në Atletico Madrid.

Mbrojtësi anglez do të transferohet në ekipin madrilen për 20 milionë euro plus 5 milionë euro.

Trippier, i cili humbi vendin te përfaqësuesja e Anglisë, pasi kishte një sezon të dobët të Tottenhami, kërkon të transferohet në Atletico për ta gjetur formën e tij të vjetër.       

Diego Simeone po e sheh Triiper si zëvendësim i Hernandezit, i cili u transferua në Bayern Munich. Atletico ka transferuar këtë verë mbrojtësit Felipe dhe Renan Lodi.