Arsenali arrin marrëveshje me Evertoni-n

Arsenali arrin marrëveshje me Evertoni-n

Arsenali ka arritur të bëjë marrëveshje me ekipin e Gremios për brazilianin, Everton.

Mediat angleze thonë se Gremio ka pranuar ofertën e Arsenalit për 40 milionë euro.

23-vjeçari pritet se gjatë kësaj jave t’i kryejë vizitat mjekësore dhe më pas të veshë fanellën e Arsenalit.   

Evertoni ka shkëlqyer në Kupën e Amerikës me kombëtaren e Brazilit duke pasur katër paraqitje, ndërsa me Gremion ka shënuar gjashtë gola në 13 paraqitjet dhe ka kontratë deri në vitin 2022.

Evertoni pritet të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me Arsenalin brenda disa ditësh.