Zidane në dyshim rreth së ardhmes së Diazit në klubin madrilen

Zidane në dyshim rreth së ardhmes së Diazit në klubin madrilen

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është duke menduar për të ardhmen e Brahim Diaz.

Mesfushori është duke impresionuar teknikun francez gjatë përgatitjeve para-sezonale dhe ky i fundit po mendon nëse duhet ta largojë Diazin si huazim apo ta mbajë.

Mediat spanjolle thonë se disa rivalë të Realit kanë shprehur interesimin për shërbimet e Diaz, në mesin e të cilave edhe skuadra Getafe. 

Zidane pritet të marrë vendim për të ardhmen e Diaz brenda pak ditësh.