Moti sot në Shqipëri, me diell dhe vranësira

Moti sot në Shqipëri, me diell dhe vranësira

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga rryma ajrore kontinentale të cilat po japin impakt në territorin e Shqipërisë duke mbajtur temperatura të ulëta.

Sot moti do të jetë me diell dhe kalime të vranësirave në relievet malore.

Era do të  jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje në vlerat maksimale.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   15/30°C

Zonat e  ulëta  18/34°C

Zonat  bregdetare 19/33°C


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare