Berlusconi: Suso është më i miri te Milani

Berlusconi: Suso është më i miri te Milani

Ish presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi është rikthyer të flasë për skuadrën kuqezi, ku ka komentuar me nota pozitive planet e shoqërisë së re dhe ka vlerësuar njërin prej futbollistëve të organikës aktuale.

“Pas dy viteve të vështira, shpresoj që skuadra të rigjejë qetësinë dhe të punojë për t’u ringritur në nivele të larta. Më pëlqen mënyra se si po organizohet klubi, ndaj kam besim te e ardhmja. Suso është futbollisti më i mirë që ka Milani dhe është një nga fantazistët më të mirë në qarkullim, pasi driblon shpejt dhe ka një gjuajtje fantastike nga distanca”, tha Berlusconi.

Më pas ish numri 1 i kuqezinjve, aktualisht deputet në Parlamentin Europian vlerësoi edhe emërimin e Giampaolos në stol, teksa nuk e fshehu simpatinë për skemën 4-3-1-2, që përdor edhe trajneri aktual i Milanit, transmeton SS.

“Giampaolon nuk e njoh nga afër, por këto ditë do të kemi një takim dhe po punojmë për këtë. Unë jam një tifoz i skemës 4-3-1-2, pasi me këtë rreshtim kemi fituar shumë trofe”, deklaroi Berlusconi.