Ju djegin sytë nga puna e shumtë gjatë ditës? Kjo recetë do t’ju shpëtojë

Ju djegin sytë nga puna e shumtë gjatë ditës? Kjo recetë do t’ju shpëtojë

Puna, celulari, shikimi i një filmi para se të flemë, janë të gjitha problem  cilat bëjnë sytë tanë të jenë shumë të lodhur dhe në një ditë pushimi.

Nëse keni provuar çdo gjë dhe nuk ju ka funksionuar ka ndonjë zgjidhje që ndoshta nuk e dinit: Një maskë në kuzhinën tuaj.

Ju duhen këta përbërës:

Një kokërr patate

Një kastravec

Rende

Pambuk i pastër

Grini patatet dhe kastravecin dhe përzieni bashkë, shtypini në mënyrë që ti merrni lëngun që ato nxjerrin.

Merrni një pambuk lageni më këtë lëng dhe vendoseni në sytë tuaj. Do të shihni rezultatin e menjëhershëm.