Moti sot në ShqipëriTiranë

Moti sot në ShqipëriTiranë

Moti për këtë të shtunë parashikohet me kthjellime dhe me vranësira më të dukshme në zonat malore që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës.

Sipas shërbimit meteorologjik era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, ndërsa në bregdetin Jugor fiton forcë deri në 15 m/sek.

Si rrjedhojë e erës do të kemi dhe dallgëzim me lartësi vale 1.8-2.5 metër.

Ndërkohë pritet që temperaturat e mesditës nuk do t’i kalojnë vlerat prej 18 dhe  36 gradë celzius.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare