Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe erë të lehtë veriore deri në mesatare.

Pasdite dhe në fund të ditës do të ketë kushte për shi lokal. UV=7.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri 19 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 29 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit prej 16 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 30 gradë Celsius.