​Publikojnë video duke shtënë me armë, arrestohen

​Publikojnë video duke shtënë me armë, arrestohen

Dy persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi që të njëjti kishin publikuar në rrjet social një video duke shtënë në ajër me pistoletë me gaz.

Policia ka konfiskuar pistoletën me 24 fishekë të kalibrit 9 mm. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.