Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor dhe perëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 30 deri 37 gradë celcius. Indeksi UV do të jetë 8.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë.