​Tenton ta kaloi kufirin me marihuanë, arrestohet shtetasi i Maqedonisë

​Tenton ta kaloi kufirin me marihuanë, arrestohet shtetasi i Maqedonisë

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në pikë kalimin kufitar në Han të Elezit, pasi gjatë kontrollit të automjetit është gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës narkotike e llojit marihuanë me peshë 0.51 gr., një pako me letra Rizlla për mbështjellje të Marihuanës.

Pas intervistimit i njëjti me urdhër të prokurorit është liruar në procedure të rregullt.