Salma Hayek ka gjetur formulën e dukjes së freskët në moshën 52-vjeçare

Salma Hayek ka gjetur formulën e dukjes së freskët në moshën 52-vjeçare

Salma Hayek është 52-vjeçare dhe adhuron të publikojë fotografi pa grim dhe dihet se përkujdesjen ndaj lëkurës e ka të thjeshtë.

Për ta bërë selfien e përsosur, keni nevojë për dritën e duhur. Salma sapo e ka theksuar këtë në një version të ri.

“Më pëlqen të luaj me dritën. Kur të njiheni me të, ju mund të bëni që të dukeni më të ri dhe më misterioz, atraktiv dhe ëmbël, por duhet pasur kujdes sepse kjo mund t’ju bëjë të dukeni më të moshuar dhe më të shëmtuar”, ka shkruar ajo.

Salma duket se e ka gjetur formulën e së dukuri bukur përmes dritës sepse duket shumë më e re në imazh.

Ajo tha në një rast tha se “kurrë nuk e pastron lëkurën gjatë mëngjesit sepse këtë ia ka mësuar gjyshja, e cila i kishte thënë se lëkura rigjenerohet gjatë natës dhe kështu do të rivendoste të gjitha përfitimet që humbi gjatë ditës”.

Të paktën dy herë në ditë spërkateni trupin me ujë trëndafili, shkruan Womanshealthmag. Bëni këtë për herë të parë në mëngjes para se të aplikoni një hidratues. Herën e dytë në mbrëmje pasi ta pastroni lëkurën dhe e hiqni përbërësin me ndihmën e vajit të arrës së kokosit.