Dybala - Inter, ja zhvillimet e fundit

Dybala - Inter, ja zhvillimet e fundit

Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka refuzuar të përjashtojë transferimin e Paulo Dybala, të Interit, në dritaren e vazhdueshme të transferimit.

Ndërkombëtar i Argjentinës ka qenë i lidhur me një largim nga kampionët aktualë italianë gjatë gjithë verës dhe u afrua të bashkohej Manchester United dhe Tottenham Hotspur.

Ish sulmuesi i Palermos ai ka qenë i lidhur vazhdimisht me transferim te klubin francez Paris Saint Germain (PSG) dhe Interin brenda vendit ku u raportua se ai mund të bëhet pjesë e një shkëmbimi të mundshëm i cili do të përfshijë sulmuesin Mauro Icardi që vjen në anën tjetër rreth.

Sa i përket zhvillimit të fundit, Paratici – i cili merret me biznesin e transferimit të Juve – ka refuzuar të përjashtojë këtë veprim duke thënë: “Në dritaren e transferimit, gjithçka mund të ndodhë,” tha 47-vjeçari.