E mrekullueshme! Gruaja sjellë në jetë gjashtënjakët

E mrekullueshme! Gruaja sjellë në jetë gjashtënjakët

Një grua ka lindur gjashtënjakë në një spital në qytetin Sardgogha të Indisë.

Ghazala BiBi u pranua në një spital privat, ku lindi katër djem dhe dy vajza. Sipas medieve,  nëna dhe fëmijët ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Familjarët shpërndanë ëmbëlsira për të festuar lindjen e fëmijëve, të cilët çifti i lindi shtatë vjet pasi u martuan.