Durrës: Arrestohen katër persona, mes tyre edhe kosovarë

Durrës: Arrestohen katër persona, mes tyre edhe kosovarë

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 4 persona, akuzuar për vepra të ndryshme penale. Mes të arrestuarve janë edhe dy shtetas kosovarë.

Policia njofton se kosovari me iniciale M.K., 39 vjeç është kapur në portin e Durrësit për të kaluar kufirin për në Itali, me kartë identiteti Sllovake dhe leje drejtimi Sllovake, të dyshuara të falsifikuara.

Ai akuzohet për veprat penale” Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”dhe” Falsifikimi i vulave stampave ose i formularëve”.

Gjithashtu në pranga ka rënë shtetasi S.Xh., 29 vjeç, banues në Durrës ka goditur me thikë një 26-vjeçarin me iniciale M.K, i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.

Po ashtu një tjetër kosovar ka rënë në pranga pasi dyshohet se i ka vjedhur celularët dy shtetasve në lagjen Nr.13, Plazh.

I arrestuari është shtetasi A.B., 19 vjeç, banues në Kosovë, për veprën penale”Vjedhja”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak kanë arrestuar në flagrancë shtetasin G.Sh., 35 vjeç, banues në Shijak, për veprën penale “Dhunë në familje”, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases V. Sh.”, informon policia./oranews

facebook

 

twitter

Al Trade Center – 20 vjetori sjell 20% zbritje (VIDEO)

Lexo më shumë

Konkurs Pune

Lexo më shumë

Lajmet e fundit nga Kosova

NISMA-s i vjen një mbështetje e fuqishme nga Gjermania

14:17, 8 Shtator 2019

U konfiskohen pajisjet, gjobiten dhe më pas lirohen tifozët çekë

14:16, 8 Shtator 2019

Shala: Të rinjtë nga Kosova mund të ofrojnë shërbime në fushën e tek ...

14:04, 8 Shtator 2019

Përleshen për pronë, arrestohen shtatë persona në Fushë Kosovë

14:04, 8 Shtator 2019

Vrasja në Lipjan, arrestohen dy të dyshuar

13:50, 8 Shtator 2019

Prishtinë: Rrahu të dashurën në veturë, largohet nga vendi i ngjarjes

13:32, 8 Shtator 2019

Video lajmet e fundit

 

Pozita e mirëmbajtësit bëhet problem për shkollën “Skënder Emërlla ...

20:31, 6 Shtator 2019 

Osmani në Deçan, premton dite të mira për rininë - 05.09.2019 - Klan K ...

20:27, 5 Shtator 2019 

Logopedë vullnetarë në shkollën “Hilmi Rakovica” - 04.09.2019 - Kla ...

21:16, 4 Shtator 2019 

Boksierit të sëmurë i duhet ndihmë - 04.09.2019 - Klan Kosova

21:14, 4 Shtator 2019 

Prishtinë, qytetarët kundër zhurmës së lokaleve - 04.09.2019 - Klan Ko ...

21:06, 4 Shtator 2019 

Në Vetëvendosje nis gara e brendshme për deputetë - 03.09.2019 - Klan K ...

21:21, 3 Shtator 2019

Emisionet e fundit

 

Zona Zgjedhore - Migjen Kelmendi - 07.09.2019 - Klan Kosova

10:41, 8 Shtator 2019 

Zona Zgjedhore - Behgjet Pacolli - 07.09.2019 - Klan Kosova

10:39, 8 Shtator 2019 

Lajmet 20:00 - 07.09.2019 - Klan Kosova

22:01, 7 Shtator 2019 

Analiza Zgjedhore - 06.09.2019 - Klan Kosova

16:04, 7 Shtator 2019 

Magazina Zgjedhore – Korab Sejdiu, Faton Topalli – 06.09.2019 – Klan ...

14:07, 7 Shtator 2019 

Zona Zgjedhore - 06.09.2019 - Klan Kosova

12:34, 7 Shtator 2019

 

Lajmet e fundit

Për shtatë muaj rrufeja ua merr jetën 246 personave në Banglladesh

2:52 pm