Meta: Institucioni i Presidentit do të jetë një kështjellë e pamposhtur

Meta: Institucioni i Presidentit do të jetë një kështjellë e pamposhtur

Presidenti Ilir Meta është shprehur shumë i lumtur që iu dha sot mundësia të kthehet në Parlament pas një mungese gati dy vjeçare, ku raportoi para Komisionit Hetimor.

Postimi i Metës:

Shumë i lumtur që m’u dha sot mundësia të kthehem në Parlament pas një mungese gati dy vjeçare, për të rikonfirmuar edhe njëherë se deri në 24 korrik 2022, Institucioni i Presidentit do të jetë një kështjellë e pamposhtur në mbrojtje të Kushtetutës, demokracisë, pluralizmit, interesit kombëtar dhe atij publik, me qëllimin e vetëm anëtarësimin e shpejtë dhe pa vonesa të Shqipërisë në Bashkimin Europian./TCh/

 


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare