Diell dhe temperatura në rritje,njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Diell dhe temperatura në rritje,njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Në Shqipëri sot do të mbizotërojë mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 25ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 33ºC.

Dita e mërkurë dhe e enjtje do të mbizotërohen nga moti i kthjellët, ndërsa dita e premte sjell një rënie të temperaturave dhe shtim të vranësirave.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare