Basha shkon në Presidencë takon Ilir Metën

Basha shkon në Presidencë takon Ilir Metën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim paraditen e sotme me kreun e shtetit Ilir Meta.

Takimi është  mbajtur në Presidencë dhe ka zgjatur më shumë se 35 minuta, raporton oranews.

Takimi i Bashës me Metën vjen fill pas kthimit të kryedemokratit nga punimet e Asamblesë së PPE në Bruksel dhe dy ditë pas raportimit të Presidentit në komisionin hetimor të ngritur nga mazhoranca për shkarkimin e tij.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare