Vezë e gatuar në avokado

Vezë e gatuar në avokado

Përbërësit:

– Katër vezë
– Dy avokado
– Vaj ulliri
– Kripë, piper, erëza sipas dëshirës

Instruksionet:

– Fillimisht nxejeni furrën në 200 gradë celsius
– Prejeni avokadon në gjysmë dhe largojani pjesën e brendshme për të krijuar hapësirë të mjaftueshme për vezët
– Thyejeni vezën dhe me xhentilesë e derdhni në gjysmën e avokados. Hidhni përmbi kripë, piper dhe erëzat e preferuara
– Gatuajeni në furrë për 15 minuta derisa veza të jetë pjekur.