Aksident në aksin Elbasan-Peqin, 4 të vdekur dhe 2 të plagosur

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, 4 të vdekur dhe 2 të plagosur

Kater persona humben jetën ndërsa dy u plagos në një aksident të trefishtë në aksin Elbasan-Peqin të ndodhur rreth orës 15:00.

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Elbasan-Peqin.

Në këtë aksident kanë humbur jetën katër persona dhe dy të tjerë janë lënduar. Forcave zjarrfikëse u është dashur të presin automjetet për të nxjerrë trupat, transmeton TCH.

Sipas policisë, njëri prej automjeteve ka rrëshqitur për shkak të shiut dhe ka zënë rrugën duke përfshirë edhe të tjerët në aksident.