Çfarë moti do të kemi nesër

Çfarë moti do të kemi nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër dhe pasnesër në vendin tonë, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë Celsius, ndërsa sot maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

“Situata meteorologjike do të vazhdojë të mbetet pothuaj e ngjashme, por që në fushat termike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Në mëngjes dhe gjatë natës nëpër disa lokalitete do të ketë mjegull, ndërsa ngricat parashihen në gjithë territorin. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje dhe jugperëndimit”, njofton IHMK.