Katar 2022: Hrvatska i Maroko remizirali bez golova

Reprezentacije Hrvatske i Maroka odigrale su danas neriješeno 0:0 u prvom kolu takmičenja u Grupi F Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.

U dosta neatraktivnom meču ipak je Hrvatska imala nešto bolje prilike od Marokanaca, koji su svoje šanse tražili uglavnom iz kontranapada.

Jedinu ozbiljnu priliku u prvom dijelu susreta imali su Hrvati u posljednjim minutama sudijske nadoknade prvog poluvremena kada su u prilici bili Vlašić i Modrić, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

Početak drugog poluvremena donio je dosta izjednačenu igru na terenu, iako je Hrvatska težila ka nešto većem posjedu lopte. Maroko je u drugom poluvremenu igrao ofanzivnije što je ovoj reprezentaciji donijelo nekoliko prilika za postizanje gola.

Dvije najveće prilike za obje reprezentacije u drugom poluvremenu desile su se na samom početku drugog dijela susreta. Prvo je za Maroko odličnu priliku propustio Mazraoui, a samo dva minuta kasnije odličan Lovrenom udarac krajnjim naporima zaustavila je odbrana Maroka.

Drugo poluvrijeme također je prikazalo tvrdu, disciplinovanu i defanzivno orjentisanu igru. Kako je vrijeme prolazilo Hrvatska je pojačavala napade, međutim odbrana protivnika je bila na visini zadatka pa nije bilo većih prilika za aktuelne viceprvake svijeta.

U drugom meču grupe F od 20 sati sastaju se Belgija i Kanada.

U narednom kolu koji je na rasporedu 27. novembra, Hrvatska će igrati protiv Kanade, a Maroko protiv Belgije.