23.02.2020

10:11

23.02.2020

N1

Sakramento Kingsi slavili su u subotu uveče na gostovanju Los Anđeles Klipersima i pobedu upisali rezultatom 112:103.

Klipersi su veoma loše otvorili utakmicu i postigli su samo 13 poena u prvoj četvrtini pa su gosti nakon ovog dela meča imali 12 poena prednosti.

Domaćin je šest poena nadoknadio do odlaska na odmor zahvaljujući odličnoj igri u drugom delu meča da bi dobrom igrom sredinom četvrte četvrtine čak uspeli u dva navrata i da povedu. Ipak, nije to bilo dovoljno da se u završnicu uđe sigurno što su Kingsi iskoristili i uspešno meč priveli kraju.

U ekipi Sakramenta najbolji su bili Kent Bazemor sa 23 poena i šest skokova, Bogdan Bogdanović i Dearon Foks ubacili su po 20 poena. Srpski reprezentativac dodao je na to i pet skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, uz šut iz igre osam od 17, a četiri od deset za tri. Nemanja Bjelica stao je na deset poena, a imao je i sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu uz šut iz igre četiri od devet i dva od pet za tri.

Kliperse su predvodili Kavai Lenard sa 31 poenom, osam skokova i pet asistencija i Lu Vilijams sa 24 poena. Ivica Zubac meč je završio sa osam poena i čak 15 skokova uz dve asistencije i jednu blokadu.

Kingsi nakon dve vezane pobede imaju skor 23-33 na 12. mestu Zapada, a na trećem mestu iste konferencije sa tri vezana poraza Klipersi imaju 37 pobeda i 19 poraza.