16.10.2021

18:29

16.10.2021

N1

U terminu od 16 časova, u okviru osmog kola Premijer lige odigrano je pet mečeva. Pobede su upisali Lester, Mančester siti i Sautempton i Vulverhempton. Norič i Brajton igrali su bez golova.

Fudbaleri Lestera savladali su Mančester junajted rezultatom 4:2 u meču punom preokreta, sjajnih prilika, odličnih odbrana i još boljih golova.

Mančester junajted došao je do prednosti na King pauer stdionu fenomenalnim golom Mejsona Grinvuda u 19. minutu.

Nakon pola sata igre Lester uzvraća udarac. Veliku grešku napravio je kapiten Hari Megvajer koji se konačno vratio na teren posle povrede, a Juri Tilemans je to iskoristio na sjajan način i lobovao Davida de Heu.

Imala su oba tima nekoliko dobrih prilika nakon postignutih golova, a posebno je bilo „živo“ u finišu meča. Na odličnu šansu Kristijana Ronalda odgovorio je Patskon Daka, ali je De Hea sjajno odbranio nogama.

Nije ništa mogao De Hea u 78. minutu kada je Kaglar Sujundžu zatresao mrežu. Proveravao je VAR ovu situaciju, a gol je priznat i Lisice su došle do prednosti.

Uspeo je Junajted da dođe do izjednačenja. Sa polovine terena je lopta poslata ka Markusu Rašfordu koji sjajno brani poziciju, namešta se i pogađa za 2:2.