02.12.2022

22:05

02.12.2022

RTKlive

Srbija je poražena od Švajcarske - 3:2, takmičenje u grupi završila sa tek jednim osvojenim bodom, na poslednjem mestu na tabeli, uz čak osam primljenih golova.

Prvi pogodak je postigao Đerdan Šaćiri u 20. minutu. Mitrović je pogodio za 1:1 u 26. minutu, a onda je osam minuta kasnije Vlahović pogodio za 2:1. Embolo je izjednačio, a onda je Frojler doneo prednost u 48. minutu.

Brazil se plasirao u nokaut fazu sa prvog mesta, iako je u poslednjem kolu izgubio od Kameruna sa 1:0. Švajcarska je sa šest bodova završila na drugom mestu, dok je Kamerun osvojio četiri.

Švajcarska ponovo u vođstvu protiv Srbije

Početak drugog poluvremena bio je loš za Srbiju kada je Frojler postigao gol za Svajcarsku i time je rezultat u 48. minutu bio 3:2.

Sa trideset četiri minuta do kraja igre, Švajcarska je ostvorila rezultat za prolaz.

U 63. minutu je Kostić ubacio je sa leve strane, ali je golman Švajcarske uspeo da uhvati loptu.

U međuvremenu, u meču između Brazila i Kameruna, rezultat je i dalje 0-0.

Ponovo izjednačen rezultat između Švajcarske i Srbije

Pre završetka prvog poluvremena Švajcarska je golom Embola u 44. minutu na asistenciju Vidmera, izjednačila rezultat protiv Srbije sa 2:2.

Švajcarska radost nije dugo trajala na stadionu u Kataru. Srbija je u 26. minutu izjednačila rezultat protiv Švajcarske.

Desio se preokret za Srbiju kada je tadić je pokrenuo još jednu kontru, između dvojice igrača Švajcarske proigrao je Vlahovića, koji je iako u tom trenutku nije ni video gol Švajcaraca, izuzetno preciznim udarcem savladao Kobela - 2:1.Samo šest minuta posle gola Šaćirija za Švajcarsku, Mitrović je postigao gol glavom i izjednačio na 1-1.

Do kraja prvog poluvremena ostalo je petnaestak minuta.

Šaćiri postiže gol, Švajcarska vodi 1:0

Na sredini prvog poluvremena Đerdan Šaćiri je šutirao iz daljine lopta je zakačila jednog srpskog fudbalera i završila tik uz stativu.

Švajcarska je povela sa 1:0 u 20. minutu.

Počinje meč Švajcarska - Srbija

Počela je utakmica između Švajcarske i Srbije koja važi za treće kolo Svetskog prvenstva "Katar 2022". Švajcarska i Srbija su deo Grupe G.

Švajcarska ima tri boda i dovoljan je remi da prođe grupu, za razliku od Srbije koja ima samo jedan bod i potrebna joj je pobeda za prolaz.

U isto vreme igra se i druga utakmica u grupi između Brazila i Kameruna.