Dua Lipa: Të thuash jam krenare që jam shqiptare është pak

Dua Lipa: Të thuash jam krenare që jam shqiptare është pak

Emra të mëdhenj të artit shqiptar mbrëmë kanë pushtuar teatrin “Argentina” në Itali, atje ku janë mbledhur nën moton “Tok së bashku për Skënderbeun”.

Inva Mula, Dua Lipa, Ramë Lahaj, Erza Muqolli, Elhaida Dani dhe Ermal Meta ishin në mesin e artistëve që u ngjitën në skenën e teatrit “Argentina” për të interpretuar këngë të njohura shqipe e në gjuhë të tjera.

Dua Lipa, pas performancës, u shpreh tejet e emocionuar nga ky organizim duke deklaruar se dashuria e saj për rrënjët e prejardhjes sa vjen e rritet.