Higuain rikthehet te Juventusi

Higuain rikthehet te Juventusi

Gonzalo Higuain është rikthyer tek Juve.

Pas një gjysmë-sezoni jo të mirë të kaluar tek Chelsea, Higuain është rikthyer tek kampionët e Serie A.

Higuain në 18 paraqitje me blutë e Londrës arriti të shënoi vetëm 5 gola.

31-vjeçari do të kthehet në Juventus dhe do të bashkohet me Maurizio Sarri-n, trajner i cili e solli atë në Premier League në Chelsea dhe ishte me të në  periudhën më të mirë të sulmuesit në Napoli.

 


MË SHUME NGA Sport