Euro u rrit me 0.03 për qind
Sharr Travel

Euro u rrit me 0.03 për qind

Dollari amerikan avancoi me 0.1 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 106.79 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind.

Yuan-i kinez ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.1337 yuan për dollarë amerikanë.

Monedha e përbashkët, euro, u rrit me 0.03 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.0979 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik shënoi ndryshime shumë të vogla mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2325 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Lira turke u këmbye me 5.71 dollarë amerikanë.

Autor: RTKlive


MË SHUME NGA Ekonomi