Kancelari gjerman Olaf Scholz zhvilloi sot një bisedë telefonike me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, duke shkëmbyer mendime për situatën aktuale ushtarake dhe humanitare mes luftës së Rusisë.

Vazhdo leximin