Euro u këmbye me 1.1061 euro për dollarë
Sharr Travel

Euro u këmbye me 1.1061 euro për dollarë

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.74 dollarë amerikanë për jen, duke u larguar kështu nga niveli i tij i lartë ku u këmbye me 109.24 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin e qendrueshëm prej 97.965 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1061 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.285 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.989 yuan për dollarë amerikanë.

Autor: RTKlive