Euro në nivele të qëndrueshme

Euro në nivele të qëndrueshme

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.26 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht duke iu afruar nivelit të tij më të lartë të pesë muajve të fundit.

Indeksi i dollarit amerikan qëndroi në nivelin prej 98.136 . DXY. Gjatë kësaj jave ky indeks shënoi një rritje prej 1 për qind.

Paundi britanik u këmbye me 1.2812 dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët që prej 24 tetorit.

Monedha e përbashkët, euro, ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1052 euro për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 6.9779 dollarë amerikanë.

Autor: RTKlive


MË SHUME NGA Ekonomi