Rama: Do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes

Rama: Do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes ka postuar në profilin e tij në Facebook me pamjet e kantierit të aeroportit të Kukësit.

Sipas Ramës ky aeroport do të ndërtohet sipas standardeve të Bashkimit Europian dhe do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes e do të përcaktojë fuqishëm të ardhmen e ekonomisë së Shqipërisë verilindore.