Mustafa priti në takim ambasadorin gjerman Rohde

Mustafa priti në takim ambasadorin gjerman Rohde

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kos

Në këtë takim u diskutua kryesisht mbi zhvillimet e fundit në vend.

Ministri Mustafa, ka falënderuar Ambasadorin Rohde për mbështetjen e deritanishme si dhe për gatishmërinë për mbështetje të mëtejme të shtetit gjerman ndaj Republikës së Kosovës, duke potencuar se bashkëpunimi mes dy vendeve do të vazhdojë të thellohet.

--