Bie vlera e Bitcoin, më e ulëta 6 muajt e fundit
Ekonomi

Bie vlera e Bitcoin, më e ulëta 6 muajt e fundit

Vlera e Bitcoin ra më shumë se 7% të hënën. Monedha kapi vlerën më të ulët në gjashtë muajt e fundit.

Në nëntor të 2021-shit, Bitcoin kushtonte 69 mijë dollarë, ndërsa sot kushton 33.650 dollarë.

Në këtë rënie ka ndikuar frika e një konflikti midis Rusisë dhe Ukrainës. Aksionet në gjithë botën u goditën, ndërsa dollari dhe nafta u forcuan.

Monedhave digjitale më të vogla se Bitcoin ju ra vlera po ashtu.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa

MË SHUME NGA Ekonomi