MSh-ja dhe IKShPK-ja, konferencë për medie për linë e majmunëve
Shëndetësi

MSh-ja dhe IKShPK-ja, konferencë për medie për linë e majmunëve

Kimete Kasumi/ RTKlive

Përfaqësues të Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike do të mbajnë sot më 25 maj 2022 konferencë për media, në të cilën do të flitet për sëmundjen e lisë së majmunëve.

Konferenca mbahet në ora 14:00 në Ministri të Shëndetësisë, thuhet në njoftimin dërguar medieve.


APR
Romay Lift