51 raste aktive me COVID-19
Shëndetësi

51 raste aktive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.240.

Në total numri i rasteve aktive është 51, kurse dje janë shëruar 5 qytetarë.

“Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.819 doza të vaksinës.Deri më sot 823.408 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. kurse janë dhënë 102.957 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, njofton MSH.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa