17 raste të reja me Covid-19
Foto: RTK
Shëndetësi

17 raste të reja me Covid-19

Kimete Kasumi/ RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 204 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 60 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.068 doza të vaksinës, njofton MSh.

Deri më sot 823.509 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë kurse janë dhënë 103.047 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.269. Në total numri i rasteve aktive është 74, njofton kjo ministri.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! Tẽ vaksinuar brenda 24 orève 60 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE SHENDETESISE Tẽ vaksinuar me nje doze 903.328 Doza tẽ administruara nẽ total 1.830.068 Té vaksinuar me dy doza PERDITÉSIMI FUNDIT 16 QERSHOR, 2022 Testime brenda 24 oreve 823.509 Doza tẽ treta/perforcuese 204 103.047 Raste pozitive Vdekje 17 Pozitiviteti rasteve Tẽ sheruar 8.33% 10 Raste aktive 74"

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa