​Një i vdekur dhe 1 332 raste të reja me Covid-19
Rtklive
Shëndetësi

​Një i vdekur dhe 1 332 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se gjatë 24 orëve nga 3.423 testime, 1.332 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin Covid-19.

Kurse është regjistruar një rast i vdekjes, derisa janë shëruar 1 mijë e 605 persona.

Ndërsa numri i rasteve aktive ka arritur në 10 mijë e 410.

Mund të jetë një imazh i teksti


MË SHUME NGA Shëndetësi