MSH: 1266 raste të reja me COVID-19
Shëndetësi

MSH: 1266 raste të reja me COVID-19

Muharrem Miftari/RTKlive

Sikundër bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, në Kosovë, sot janë regjistruar 1266 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë rast me fatalitet.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 1266 raste të reja të infektimeve me virusin COVID-19.

Asnjë person nuk ka vdekur, ndërkohë që janë bërë 3609 testime.

Ndërsa numri i përgjithshëm me raste positive është 9252.


APR
Romay Lift